До Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (надалі - Відділення) надійшла заява ТОВ «Ласунка» м. Дніпро (надалі - Заявник), щодо недобросовісної конкуренції з боку ПП «Кіларго!» та ПП «Фенікс!» які знаходяться в м. Луцьку (надалі - Відповідачі).
B заяві ТОВ «Ласунка» стверджувало, що Відповідачі неправомірно використовують оформлення упаковки товарів (морозива «Белая Бяроза» Заявника) при здійснення виробництва та реалізації морозива «Білоруський пломбір» та «Пломбір», в той же час власник знаків для товарів і послуг «Белая Бяроза» не надав згоди, іншим суб’єктам господарювання в Україні, на їх використання y своїй господарській діяльності.
Під час розгляду заяви, Відділенням фактично зібраними матеріалами доведено та підтверджено доказами, що дії Відповідачів є порушенням Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді використання без дозволу уповноваженої на те особи сукупності домінуючих позначень в оформлені упаковок морозива «Білоруських пломбір» («Пломбір»), що може призвести до зміщування з діяльністю Заявника, який має пріоритет на їх використання.
У зв’язку з тим, що дії Відповідачів не призвели до суттєвого обмеження чи спотворення конкуренції, не завдали значних збитків окремим особам чи суспільству, звернень та скарг від споживачі до Відділення у 2016-2017 р. не надходило, Відділення рекомендувало ПП «Кіларго!» та ПП «Фенікс!» припинити порушення.
На виконання рекомендацій Відділення, Відповідачі повідомили про припинення виробництва морозива «Білоруський пломбір» та «Пломбір».