• A-
    A+

Повідомити про корупцію


Повідомити про корупцію

Шановні відвідувачі!

1 січня 2020 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції”.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про запобігання корупції" викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Крім того, відповідно до внесених до Кодексу України про адміністративні правопорушення змін (частина третя статті 272) викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Разом з тим, згідно з внесеними до Кримінального процесуального кодексу України змінами (пункти 16-2 та 25 частини першої статті 3) викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, звернулася із заявою або повідомленням про корупційне кримінальне правопорушення до органу досудового розслідування та є заявником.

Права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції".

Права та гарантії захисту викривачів поширюються на близьких осіб викривача (частина третя статті 533 Закону України "Про запобігання корупції").

Звертаємо увагу, що згідно з приміткою до статті 53 Закону України "Про запобігання корупції" близькими особами викривача є особи, зазначені в абзаці четвертому частини першої статті 1 Закону України "Про запобігання корупції".

Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені та стосуватися конкретної особи.

У разі наявності інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" працівниками Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, ви можете скористатися наступними каналами для повідомлення:

Телефонна лінія, за якою приймаються повідомлення про корупційне правопорушення: +38 (032) 276-68-30. Режим роботи телефонної лінії: понеділок – четвер: з 8 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв., п’ятниця: з 8 год. 00 хв. до 15 год. 45 хв. з щоденною перервою з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв.

Електронна поштова скринька: [email protected] Режим роботи захищеної електронної поштової скриньки – цілодобово.

Офіційний субсайт Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України офіційного вебпорталу Антимонопольного комітету України, рубрика Повідомити про корупцію.

Поштова адреса: вул. Коперника, 4, м. Львів, 79003. У разі направлення повідомлення поштою на ньому слід робити позначку такого змісту: «Про корупцію».

Особистий прийом громадян керівництвом Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України проводиться відповідно до графіку прийому громадян.

Заповнення oнлайн форми.

Інформація у повідомленні про корупцію – факти про порушення вимог Закону особами, визначеними у статті 3 Закону має містити одну або декілька з таких ознак:

порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;

запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтями 28-36 Закону;

порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування, передбачені статтею 54 Закону;

порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;

порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;

недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки, передбачені статтями 37, 38 Закону;

порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46,48-52 Закону;

порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;

порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

Увага! Повідомлення підлягають розгляду за наявності таких реквізитів:

прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;

тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, яка може бути перевірена;

прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення (за бажанням автора повідомлення).

Зразок форми письмового повідомлення про корупцію що надсилається на поштову адресу Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України: вул. Коперника, 4, м. Львів, 79003 з позначкою: "Про корупцію".

Вимоги до анонімних повідомлень про корупцію та порядок їх розгляду визначаються частиною п’ятою статті 53 Закону України "Про запобігання корупції".

Повідомте нам про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, інше порушення Закону України "Про запобігання корупції" шляхом заповнення однієї із запропонованих форм з можливістю надати підтверджуючі фото-, відео-, аудіоматеріали.

Про яке корупційне правопорушення Ви повідомляєте?

Порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" щодо фінансового контролю (відомості, що зазначаються в електронних деклараціях).

Порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" щодо одержання подарунків, спільної роботи близьких осіб, а також інших обмежень та заборон.

Відповідно до статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових і службових осіб.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Розгляд повідомлень про порушення здійснюється згідно Закону України "Про запобігання корупції".

Особа уповноважена приймати та розглядати повідомлення про порушення вимог



телефон: (032)276-68-30;

[email protected]

Державний захист осіб, які надають допомогу в протидії корупції, передбачено Законом України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві".

Про визначення уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux