Портал в режимі тестування та наповнення
Інформація щодо попередніх висновків у справі № 63/2-02-19-2022 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції
Опубліковано 03 листопада 2022 року о 01:05

Відповідно до пункту 26 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 06 травня 1994 року за № 90/299 (в редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року № 169-р) (із змінами), Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України повідомляє наступне.

Розпорядженням адміністративної колегії Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 28.07.2022

№63/22-рп/к розпочато розгляд справи № 63/2-02-19-2022 за ознаками вчинення комунальним підприємством «Cтрийводоканал» порушення, передбаченого частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, у зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, у вигляді дій КП «Стрийводоканал» (встановлення в Технічних умовах на приєднання об’єкта споживача (замовника) до централізованих систем водопостачання та водовідведення умови про обладнання водомірного вузла лічильником води виключно класу точності «С» з імпульсивною накладкою/радіо накладкою визначеного типу, GSM модемом (визначеної моделі) для передачі даних з приладу обліку, яка не передбачена чинним законодавством України), що може призвести до ущемлення інтересів споживачів (додаткових витрат), які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

За результатами збирання та аналізу доказів у справі № 63/2-02-19-2022 про захист економічної конкуренції складено подання з попередніми висновками від 02.11.2022 року № 63-03/161п, яке вноситься на розгляд адміністративної колегії Відділення.

Відповідно до подання з попередніми висновками адміністративної колегії Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України запропоновано:

 • Визнати, що комунальне підприємство «Стрийводоканал» (ідентифікаційний код юридичної особи 05432968) відповідно до частини першої статті 12 Закону України

«Про захист економічної конкуренції» за результатами діяльності впродовж часового періоду: з червня 2019 по листопад 2022 займало монопольне (домінуюче) становище на ринку надання послуг з централізованого водопостачання і водовідведення в частині видачі технічних умов на приєднання до мереж централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в межах території розташування діючих розподільчих мереж централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у м. Стрий Львівської області, які перебувають у власності та користуванні КП «Стрийводоканал» із часткою 100 відсотків.

 • Визнати, що дії комунального підприємства «Стрийводоканал» (ідентифікаційний код юридичної особи 05432968), які полягають у у встановленні в Технічних умовах на приєднання об’єкта споживача (замовника) до централізованих систем водопостачання та водовідведення умови про обладнання водомірного вузла водоміром (лічильником) класу точності С, з імпульсивною / радіо накладкою визначеного типу, з GSM модемом (визначеної марки та моделі) яка не передбачена чинним законодавством України, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону

України «Про захист економічної конкуренції», а саме, зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг з централізованого водопостачання і водовідведення в частині видачі технічних умов на приєднання до мереж централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів (замовників послуг), які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

 • Відповідно до статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за порушення, наведене в пункті 2 резолютивної частини цього подання, накласти на комунальне підприємство «Стрийводоканал» (ідентифікаційний код юридичної особи 05432968) штраф у розмірі, згідно з чинним законодавством.
 • Зобов’язати комунальне підприємство «Стрийводоканал» (ідентифікаційний код юридичної особи 05432968) припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене в пункті 2 резолютивної частини подання.

Одночасно повідомляємо, що 14.11.2022 року о 10 год. 10 хв. у приміщенні Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (вул. Коперника, 4, м. Львів) відбудеться розгляд справи № 63/2-02-19-2022 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux