• A-
    A+

Інформація щодо попередніх висновків у справі № 63/7-02-197-2025 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Опубліковано 20 жовтня 2025 року о 16:20

Відповідно до пункту 6 Розділу VII Порядку розгляду Антимонопольним комітетом України та його територіальними відділеннями заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 травня 1994 року за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року №169-р із змінами), Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі – Відділення) повідомляє наступне.

Розпорядженням адміністративної колегії Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 11.09.2025 № 63/214-рп/к розпочато розгляд справи № 63/7-02-197-2025 у зв’язку із наявністю в діях комунального підприємства «Луцьктепло», які полягають у встановленні Наказами від 21.09.2023 № 287 «Про затвердження розміру плати за абонентське обслуговування», від 12.09.2024 № 382 «Про затвердження розміру плати за абонентське обслуговування» та застосуванні з 01 жовтня 2023 року для споживачів послуг з постачання теплової енергії, які мешкають в будинках, обладнаних приладами комерційного обліку теплової енергії завищених розмірів плати за абонентське обслуговування, у які включені необґрунтовані розміри витрат на забезпечення обмінного фонду лічильників комерційного обліку теплової енергії, ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з постачання теплової енергії, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

За результатами збирання та аналізу доказів у справі № 63/7-02-197-2025 складено подання з попередніми висновками від 20.10.2025 № 63-03/634-П, яке вноситься на розгляд адміністративної колегії Відділення.

Відповідно до подання з попередніми висновками адміністративній колегії Відділення запропоновано:

1. Визнати, що державне комунальне підприємство «Луцьктепло» (ідентифікаційний код юридичної особи [інформація, доступ до якої обмежено], юридична адреса: Україна, [інформація, доступ до якої обмежено]) у період з 01.10.2022 по 20.10.2025 ДКП «Луцьктепло» займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з постачання теплової енергії в територіальних (географічних) межах міста Луцька, де розташовані теплопостачальні мережі, що є у його власності, користуванні (оренді, обслуговуванні) із часткою 100 відсотків.

2. Визнати дії державного комунального підприємства «Луцьктепло» (ідентифікаційний код юридичної особи [інформація, доступ до якої обмежено], юридична адреса: [інформація, доступ до якої обмежено]), які полягають у встановленні Наказами від 20.10.2023 № 315 «Про затвердження розміру плати за абонентське обслуговування», від 21.09.2023 № 287 «Про затвердження розміру плати за абонентське обслуговування» та від 12.09.2024 № 382 «Про затвердження розміру плати за абонентське обслуговування» та застосуванні з 01 жовтня 2022 року для споживачів послуг з постачання теплової енергії, які мешкають в будинках, обладнаних

комерційними приладами обліку теплової енергії завищених розмірів плат за абонентське обслуговування, у які включені необґрунтовані витрати на забезпечення обмінного фонду лічильників комерційного обліку теплової енергії, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з постачання теплової енергії, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

3. На державне комунальне підприємство «Луцьктепло» (ідентифікаційний код юридичної особи [інформація, доступ до якої обмежено], юридична адреса: [інформація, доступ до якої обмежено]) накласти штраф за порушення, зазначене в пункті 2 резолютивної частини подання.

4. Зобов’язати державне комунальне підприємство «Луцьктепло» (ідентифікаційний код юридичної особи [інформація, доступ до якої обмежено], юридична адреса: [інформація, доступ до якої обмежено]) припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене у пункті 2 резолютивної частини подання та усунути наслідки.

Додатково зазначається, що:

ДКП «Луцьктепло» має право надати свої міркування, пропозиції або заперечення щодо висновків та пропозицій, викладених у поданні.

У разі надання заперечень щодо висновків і пропозицій, викладених у поданні, необхідно надати докази, які їх підтверджують.

Одночасно повідомляємо, що розгляд справи № 63/7-02-197-2025 адміністративною колегією Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України відбудеться 31 жовтня 2025 року о 10.05.

Місце розгляду справи: Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів, вул. Коперника, 4.

Представники ДКП «Луцьктепло», повноваження яких мають бути оформлені належним чином, можуть взяти участь у засіданні адміністративної колегії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux